Sport

Širokom Brijegu Kup BiH!

ŠIROKI BRIJEG - Stadion Pecara. Gledatelja 5.000. Sudac: Jakupović. Prva utakmica: Sarajevo - Široki Brijeg 0:1, Druga utakmica: Široki Brijeg - Sarajevo 4:3 (0:1).
STRIJELCI: 0-1 Am. Bekić (65 - 11m).
JEDANAESTERCI:  Krstanović - Pavlović brani, Huseinović - pored gola, 1-1 Ivanković, 1-2 Al. Bekić, 2-2 Barišić, Rustemović - preko gola, 3-2 Ćorić, 3-3 Ahmetović, 4-3 Čabraja.
ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Pandža, Barišić, Zlomislić (80. Kožul), Čabraja, Wagner (66. Ćorić), Ćorluka (90+3. Ivanković), Lončar, Bralić, Krstanović, Marković. Trener: Sablić.
SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Novaković, Duljević, Sarić, Crnkić (90+2. Husejinović), Hebibović (87. Ahmetović), Mihojević, Al. Bekić, Ivetić (90. Rustemović), Am. Bekić. Trener: Repuh.

Široki Brijeg je pobjednik Kupa BiH i igrat će u kvalifikacijama za Europsku ligu! U regularnih 90 minuta Sarajevo je uspjelo nadoknaditi minus iz prvog susreta s Koševa pa su o pobjedniku odlučivali jedanaesterci u čemu su "Plavo-bijeli" bili s(p)retniji i na kraju došli do trofeja.
Najveću prigodu na utakmici propustio je Crnkić u 17 minuti. Hebibović ga je nesebično poslužio, a ovaj je promašio nemoguće - potpuno prazan gol sa svega pet metara!?
U 30. minuti gosti su pogodili vratnicu, a zatim i postigli gol, no on je zbog zaleđa opravdano poništen. Desetak minuta kasnije nova prigoda za Sarajevo, ali Bilobrk odlično brani Hebibovićev volej iz blizine.
I nastavk je započeo prigodom za goste, Ivetić je glavom iz odlične situacije u 53. minuti šutirao zamalo pored gola. U 54. minuti napokon jedna ozbiljnija prijetnja Širokobriježana, Čabraja je pokušao glavom, ali neprecizno.
Sarajevo je prosvjedovalo tražeći  kazneni udarac u 10. minuti nakon duela Zlomislića i Crnkića, Jakupović se tada nije oglasio, ali jest u  64. minuti nakon Bralićeva povlačenja Mihojevića. Siguran realizator najstrože kazne bio je Amer Bekrić.