Preuzmi player

HNŽ: Školska godina će završiti online, maturanti oslobođeni usmenog dijela na maturalnom ispitu

mostarMOSTAR - Maturanti će biti oslobođeni usmenog dijela ispita na maturalnom ispitu.

Donijeli smo odluku o polaganju maturalnih ispita na način da će učenici prilikom završnog rada biti oslobođeni usmenog dijela.

Ocjena pismenog dijela je konačna ocjena maturalnog završnog rada. Ocjena iz ostalih nastavnih predmeta koji su sastavni dio mature, odnosno završnog ispita, izvodi se iz zaključnih ocjena koje je učenik postigao tijekom školovanja u okviru tih nastavnih predmeta, objasnio je ministar Hadžović dodavši:

Na ovaj način smo pomogli našim učenicima i skinuli im psihološki pritisak oko polaganja maturalnih odnosno završnih ispita.

Prijave za upis u osnovne škole su završene, a sve zakonom propisane procedure za upis će se obaviti kad se za to steknu uvjeti odnosno kad epidemiološka situacija bude bolja.

Upisi u srednje škole će se vršiti u lipnju i u skladu s pravilima kao i prije početka pandemije, ali poštujući epidemiološke mjere zaštite.

Dječji vrtići u našoj županiji započet će se radom onog trenutka kada ispune sve preduvjete koje će za ovu djelatnost propisati Zavod za javno zdravstvo HNŽ-a i ovdje moram naglasiti da je zbog pokretanja gospodarstva ovo jedna mjera kojom izlazimo u susret da djeca ipak budu na sigurnom tijekom zaposlenja njihovih roditelja, ustvrdio je resorni županijski ministar.

Nastavna godina će se završiti putem online nastave jer je do kraja ostalo veoma malo vremena. Tako da bi moglo biti stresno za naše učenike vraćanje u školske klupe na razdoblje od 15 dana, pojasnio je Hadžović.

Visokoobrazovne ustanove će donijeti odluku o načinu održavanja ispita i završetku nastave na fakultetima u sljedećem razdoblju u skladu s epidemiološkim mjerama i mjerama koje donose krizni stožeri.

Što se tiče kulturnih i sportskih sadržaja u HNŽ-u, u sljedećem razdoblju ćemo razmatrati način i pokretanje ovih aktivnosti, zaključio je u svom obraćanju na konferenciji za novinare Stožera civilne zaštite HNŽ-a Rašid Hadžović, ministar prosvjete, znanosti kulture i sporta HNŽ-a.

0
0
0
s2sdefault

DRUŠTVO

Obilježavanje 48. obljetnice pogibije pripadnika skupine Feniks

03 Srpanj 2020

Poštovani, Hrvatsko katoličko dobrotvorno društvo poziva Vas na obilježavanje 48. obljetnice pogibije pripadnika skupine Feniks 72, koje će se održati u subotu 4. srpnja 2020. godine. Program obilježavanja je sljedeći:...

Osam pozitivnih u ŽZH, a u HNŽ-u 10 osoba

Osam pozitivnih u ŽZH, a u HNŽ-u 10 osoba

03 Srpanj 2020

ŠIROKI BRIJEG/MOSTAR - Jučer su u Županiji Zapadnohercegovačkoj na koronavirus testirane tri osobe. Jedna ženska osoba iz Posušja bila je pozitivna na koronavirus, dok je jedna osoba iz Širokog Brijega oporavljena....

U HNŽ-u 12 novozaraženih

U HNŽ-u 12 novozaraženih

02 Srpanj 2020

MOSTAR - U Sveučilišnoj kliničkoj bolnici Mostar na COVID-19 u protekla 24 sata testirano je 254 uzoraka. U Hercegovačko-neretvanskoj županiji pozitivnih je 12 i to: 7 iz Stoca, 4 iz...

6. zavjetno hodočašće

6. zavjetno hodočašće

02 Srpanj 2020

ŠIROKI BRIJEG - Bratovština Marijanski zavjet za Domovinu organizira 6. zavjetno hodočašće. Od 5. do 14. 8. 2020. Prijave za zavjetno hodočašće otvorene su za sve zainteresirane. Iznimno ove godine hodočašće...

Jedna osoba pozitivna u Posušju

Jedna osoba pozitivna u Posušju

02 Srpanj 2020

POSUŠJE - U Županiji Zapadnohercegovačkoj proteklog dana na koronavirus testirano je 11 osoba. Sve su osobe negativne na prisustvo koronavirusa. "Podsjećamo, u samoizolaciji se nalazi 37 osoba.Temeljem informacije SKB Mostar...

Isplata lipanjskih mirovina započinje 6. srpnja

Isplata lipanjskih mirovina započinje 6. srpnja

02 Srpanj 2020

ŠIROKI BRIJEG - Isplata mirovina za mjesec lipanj započet će u ponedjeljak, 6. srpnja. Federalni premijer obavijestio je predstavnike umirovljenika da će biti usklađene sve mirovine ostvarene prema Zakonu, osim onih...

Bošnjak: "Nešto veći broj upisanih nego prošle godine"

Bošnjak: "Nešto veći broj upisanih nego prošle godine"

02 Srpanj 2020

ŠIROKI BRIJEG - U prvom upisnom krugu u Gimnaziju fra Dominika Mandića upisano je 104 učenika. „Upisan je neznatno veći broj nego prošle godine“, kazao je za naš radio ravnatelj, Miro...

152 novozaražene osobe u BiH

152 novozaražene osobe u BiH

01 Srpanj 2020

MOSTAR - U Sveučilišnoj kliničkoj bolnici Mostar na COVID-19 u protekla 24 sata testirano je 286 uzoraka. U Hercegovačko-neretvanskoj županiji pozitivnih je 17 i to: 11 iz Stoca i 6 iz...

Uskoro početak radova na KSC-u u Jarama

Uskoro početak radova na KSC-u u Jarama

01 Srpanj 2020

ŠIROKI BRIJEG - Uskoro bi mogli započeti radovi na izgradnji Kulturno-sportskog centra u širokobriješkom naselju Jare. Prva faza radova uključuje pripremne radove, a za izvođača je izabrana tvrtka G.P. Barbarić d.o.o....